KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Maj 2016

Policia e Krujës arrestoi drejtuesin e autobusit që u përfshi dje nga flakët

Një ditë pas ngjarjes tragjike në Krujë, ku një një autobus me 31 besimtarë mori flakë, Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë kanë arrestuar në flagrancë Skënder Jonuzaj 56 vjeç, drejtuesi i mjetit. Ndaj tij u ngrit akuza e  “Shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor”. Sipas hetimeve paraprake mjeti …

Më shumë

FMN lëvron këstin prej 36.1 mln euro për Shqipërinë

35.9 milione euro, kredia e radhës e FMN për Shqipërinë

Fondi Monetar Ndërkombëtar miratoi rishikimin e shtatë të marrëveshjes me Shqipërinë, duke konfirmuar se qeveria ka përmbushur të gjitha objektivat e programit të përbashkët. Miratimi nga bordi i drejtorëve ekzekutiv në Uashington i hap rrugë disbursimit të këstit të radhës prej 36.1 milionë euro.Në njoftimin zyrtar të fondit monetar, nënvizohet …

Më shumë

Turqia kritikon forcat speciale amerikane për përdorim të simboleve të milicisë kurde

Turqia ka kritikuar forcat speciale amerikane në Siri për përdorim të simboleve të milicisë kurde gjatë operacioneve të përbashkëta kundër militantëve të Shtetit Islamik. Ministri i jashtëm turk, Mevlut Çavushollu, e ka quajtur SHBA-në me dy fytyra dhe ka nënvizuar se kjo praktikë është e papranueshme. Disa pamje të pulikuara …

Më shumë