KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Maj 2016

NATO në Tiranë, Ekonomi: Bashkëpunimi rajonal i rëndësishëm për integrimin në BE

Situata ekonomike në Shqipëri dhe më gjerë në Ballkanin Perëndimor ka qënë në qendër të fjalës që ka mbajtur ministrja e ekonomisë Milva Ekonomi në Komisionin e Ekonomisë në kuadër të Asamblesë Parlamentare të NATO-s që po mban punimet në Tiranë. Përfaqësuesit e vendeve anëtare të NATO-s të pranishëm në …

Më shumë

Turner vlerësoi pozicionimin e Shqipërisë përkrah Aleancës së Atlantikut të Veriut

Hapat e hedhura nga Shqipëria që pas anëtarësimit të saj në NATO u përcollën me vlerësime maksimale prej presidentit të asamblesë parlamentare të NATO-s Majkëll Turner. Në konferencën e parë për shtyp të sesionit të pranverës të asamblesë parlamentare të NATO- s që po mbahet për herë të parë në …

Më shumë

Tiranë: Stadiumi merr “OK” nga KKT

Tirana do të ketë tashmë stadiumin e ri. Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar lejen për fillimin e punimeve me vendim Nr. 01, datë 29.04.2016. Në këtë mbledhje, KKT-ja përveç lejes së ndërtimit vendosi hartën e planvendosjes se strukturave, e cila i është bashkëlidhur këtij vendimi, procedurat administrative-ligjore për objektin …

Më shumë

Liga e Kampioneve,Real Madrid-Atletiko Madrid sfidojnë njëra-tjetrën sot në “San Siro”

Atletiko Madrid-Real Madrid është finalja e madhe e Ligës së Kampioneve. Sot në mbrëmje, në orën 20.45, Stadiumi San Siro në Milano do të jetë arena që do të presë spektaklin e derbit madrilen. Dy skuadrat kanë mbërritur që dje në Milano dhe kanë zhvilluar edhe seancat stërvitore. Gjithashtu edhe …

Më shumë

Basha në Elbasan:Ulja e taksave do të sjell më shumë para për biznesin,për qytetarët,për konsum

Kryetari i partisë demokratike Lulzim Basha është takuar me banorë dhe tregtarë të Elbasanit. Kushtet ekonomike ,varfëria, papunësia, rritja e çmimeve ishin disa nga shqetësimet të cilat banorët i ndanë me kryetarin e opozitës. Kryetari i Partisë Demokratike u ndal dhe në dy biznese të mëdha të Elbasanit, prodhues tubash …

Më shumë