KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Maj 2016

Dy projekte për zhvillimin ndërkufitar Shqipëri-Kosovë

Shqipëria dhe Kosova do të propozojnë në nivel ministrish financimin e dy projekteve në hapësirën ndërkufitare midis dy vendeve. Ministrja e zhvillimit urban Eglantina Gjermeni bëri të ditur pas shpalljes së fituesve të konkursit “Profesionistët e rinj për zhvillimin ndërkufitar” se financimi për projektet fituese do të paraqitet në mbledhjen …

Më shumë

Kompania ajrore Lufthansa ka vendosur të pezullojë fluturimet e saj Frankfurt-Karakas

Kompania ajrore gjermane, Lufthansa, njoftoi se që nga data 18 qershor do të pezulloje fluturimet për në venezuelë për shkak të vështirësive ekonomike me të cilat po përballet vendi i Amerikës Latine. “Jemi të detyruar të pezullojmë fluturimet nga Karakasi në Frankfurt dhe anasjelltas”, u shpreh kompania në një deklaratë …

Më shumë

Reali i Madridit siguron titullin e 11-të, triumfon në finalen e ligës së kampioneve ndaj Atletikos

Veprimtaria më prestigjioze e klubeve të kontinentit, Liga e Kampioneve, ka ulur të shtunën në mbrëmje siparin e këtij sezoni, duke kurorëzuar si kampion të saj, për të 11-ën herë në histori, Realin e Madridit, që ka mposhtur në finalen madrilene, Atletikon. Në fakt, për të përcaktuar fituesen e këtij …

Më shumë

Basketboll, nis përzgjedhja e nën-16-vjeçareve

Federata Shqiptare e Basketbollit ka organizuar përgjatë 3 ditëve të fundjavës një përzgjedhje të elementëve për Kombëtaren e Nën-16-vjeçarëve dhe, për trajnerin Afrim Bilali, ai që duhet vlerësuar ishte masiviteti i të rinjve që e luajnë këtë sport. Për ish-basketbollistin e njohur, tashmë trajner, elementët cilësorë nuk mungojnë. Pas Nën-16-vjeçarëve, …

Më shumë

Bankat e Sistemit Evropian ofrojnë mbështetje për Bankën e Shqipërisë

Banka e Francës dhe bankat anëtare të Sistemit Evropian të Bankave Qendrore do të vazhdojnë të ofrojnë mbështetje për Bankën e Shqipërisë. Garancitë i janë dhënë Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Gent Sejko gjatë një vizite pune dyditore pranë Bankës së Francës. Në takime me Guvernatorin e Bankës së Francës, …

Më shumë