KRYEFAQJA » 2016 » Prill (Faqe 53)

Arkiva Mujore: Prill 2016

Ikën eksluziviteti i Rinasit, pritet firma

Ikën eksluziviteti i Rinasit, pritet firma

Ministria shqiptare e transportit dhe infrastrukturës dhe autoritetet konçesionare të aeroprotit ndërkombëtar “Nënë Tereza” të Rinasit, kanë rënë dakord që të firmosim marreveshjen sipas të cilës këtij aeroporti i zvogëlohet eksluziviteti. Firma pritet të hidhet pas pak nga ministri Edmond Haxhinasto, ministrja e ekonomisë Milva Ikonomi dhe autoritetet konçesionare. Ky hap pritet …

Më shumë

Gjermeni: Së shpejti planet kombëtare për menaxhimin e territorit të vendit

Gjermeni: Së shpejti planet kombëtare për menaxhimin e territorit të vendit

Qeveria shqiptare pritet të miratojë brenda muajit prill tre plane kombëtare. Lajmi u bë i ditur nga ministrja e zhvillimit urban Eglantina Gjermeni gjatë një takimi të USAID me përfaqësuesit e bashkive të Fierit, Elbasanit, Lushnjës, Beratit dhe Kuçovës. Zonja Gjermeni tha se planet kombëtare do të sjellin një vizion …

Më shumë

BDI tërhiqet nga qeveria Gruevski

BDI i kërkon presidentit Ivanov mandatin qeverisës për LSDM

Në Maqedoni Partia Bashkimit Demokratik për Integrim vendosi të enjten në mbrëmje që të tërheq të gjithë përfaqësuesit e vet aktual nga pushteti ekzekutiv. Njoftimi është dhënë nëpërpjet një deklarate të kryesisë së partisë. Sipas saj “Kryesia gjithashtu ka rikonfirmuar të drejtat statutore dhe ka rideleguar të gjitha kompetencat ekzekutive …

Më shumë