KRYEFAQJA » 2016 » Prill (Faqe 52)

Arkiva Mujore: Prill 2016

Aksion për furrat e gëlqeres

AKM: Ndotja e ajrit dhe ajo akustike problematike për Shqipërinë

Gomat e përdoruara të makinave janë lënda bazë për nxjerrjen e gëlqeres në Fushëkrujë. Banorët por edhe ekspertët e mjedisit tregojnë se tymi që del nga furrat e gëlqereve në Fushëkrujë, është shumë i dëmshëm, për shëndetin. Inspektoriati i mjedisit ka rinisur aksionet në këtë zonë, ku 20 subjekte vijojnë …

Më shumë

2 Prilli, Dita Ndërkombëtare e Autizmit

X tiRun autizem dita nderkombetare e autizmit jamarber bashkia tiranes

Jamarbëri është vetëm 5 vjeç. Ai shkon në kopësht dhe falë mbështetjes së mësuesve dhe prindërve ka arritur të komunikojë si gjithë  fëmijët e tjerë. Shumë qytetarë i janë bashkuar nismës “Run4autizëm” në qytetin e Tiranës. Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, shprehu mbështetjen e bashkisë për këta fëmijë. Dhjetra qytetarë …

Më shumë

PS publikon fletën e referendumit

Nis referendumi në PS, Rama: Vendimarrje me rëndësi, Blushi: Asgjë nuk është reale dhe normale

PS bëri të ditur të premten pyetjen të cilës socialistët shqiptarë do të duhet t’i përgjigjen në referendumin e 9 Prillit. “Kur Partia Socialiste është në qeveri dhe Kryetari i saj është i zgjedhur Kryeministër, a konsiderohet i rinovuar automatikisht mandati i kryetarit?” është pyetja e përzgjedhur nga organizatorët e …

Më shumë

Meta në “Der Haupstadt brief”: Shqipëria do të kujdeset për sigurinë e kufijve të saj të jashtëm

Meta në “Der Haupstadt brief”: Shqipëria do të kujdeset për sigurinë e kufijve të saj të jashtëm

Kreu i parlamentt shqiptar Ilir Meta ka deklaruar se Shqipëria do të kujdeset për sigurinë e kufijve të saj të jashtëm. Deklaratë e tij zoti Meta e ka bërë gjatë një komenti për gazetën gjermane “Der Haupstadt brief” ku ka folur për mundësinë e përballjes së shqipërisë me fluksin e …

Më shumë