KRYEFAQJA » 2016 » Prill (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Prill 2016

Volejboll për Meshkuj, ekipi i Studentit shpallet kampion

studenti tirana volejboll meshkuj finalja play off STUDENTI I TRAJNERIT TOMORI SHPALLET “KAMPION”

Kampionati Kombëtar i Volejbollit për Meshkuj ka luajtur të mërkurë në mbrëmje aktin e tretë të finales së “play-off”-it për titullin “kampion”, që ka vënë përballë njëra-tjetrës dy skuadrat që rivalizojnë në këtë vitet e fundit, Studentin dhe Tiranën. Dhe “rrjeta” e meshkujve e kurorëzuar mbrëmë kampionen e re, pasi …

Më shumë

Përplasje brezash në PD

PD do vazhdojë të denoncojë lidhjen e pushtetarëve me botën e krimit

PD prej afro tre vjetësh në opozitë, ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme parlamentare që parashikohet të mbahen në mesin e vitit të ardhshëm. Por situata brenda rradhëve të saj nuk duket aq e qëndrueshme. Në mbledhjen e kryesisë ditën e enjte, e cila është zhvilluar me dyer të …

Më shumë

Haxhinasto: Nuk jam njoftuar për shitjet e aksioneve të Aeroportit “Nënë Tereza”

Ministri i transporteve Edmond Haxhinosto deklaroi se nuk është njoftuar zyrtarisht për një shitje të aksioneve të aeroportit Nënë Tereza nga grupi i shërbimeve financiare “China Everbright” me bazë në Hong Kong.  Deklarata e zotit Hxhinasto vjen në një kohë kur vetë kompania kineze ka njoftuar në faqen e saj …

Më shumë

Çelet Panairi i Punës, Klosi : Duhen profesionistë!

Çelet Panairi i Punës, Klosi : Duhen profesionistë!

Në Tiranë të enjten në Pallatin e Kongreseve është çelur Panairin e Punës 2016. Marrin pjesë 130 kompani dhe biznese që paraqesin oferta punësimi në sektorë të ndryshem, të tregtisë, hotelerisë, turizmit etj. Kryeministri socialist Edi Rama edhe një herë ka këmbëngulur se bizneset kërkojnë të punësuar profesionistë. “Në këtë …

Më shumë

Ndalohen mashtruesit e vizave

Ndalohen mashtruesit e vizave

Policia shqiptare ka ndaluar dy persona, nënë e bijë, të cilat dyshohet se kanë ngritur një skeme mashtrimi ndaj qytetarëve duke u premtuar dokumente punësimi dhe studimi për në Kanada, Australi, Angli etj në këmbim të shumave të konsiderueshme të parave. Sipas policisë ato u ndaluan në Rinas teksa po …

Më shumë

Nishani pritet nga Shulz

Presidenti i Republikës Bujar Nishani, u takua të mërkurën me Presidentin e Parlamentit Evropian, zotin Martin Shulz, me të cilin bisedoi, mbi ecurinë e procesit të integrimit evropian të vendit dhe përmbushjen e pesë prioriteteve kyçe në funksion të këtij procesi. Presidenti i Republikës shprehu mirënjohjen për vëmendjen që Presidenti …

Më shumë

Rama takon trupën e re drejtuese të universiteteve publike: Të jetësojmë reformën në arsimin e lartë

Rama takon trupën e re drejtuese të universiteteve publike: Të jetësojmë reformën në arsimin e lartë

Kryeministri Edi Rama priti të mërkurën në një takim të veçantë, trupën e re drejtuese të universiteteve, rektorë dhe dekanë të zgjedhur pas përfundimit me sukses të procesit të votimit, për këto poste.“Dëshiroj në radhë të parë t’ju uroj të gjithëve për fitoren e zgjedhjeve dhe po ashtu t’ju uroj …

Më shumë