KRYEFAQJA » 2016 » Prill (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Prill 2016

Arrestohet komandant “Daja”

Arrestohet komandant "Daja"

Ish-deputeti i parlamentit të Kosovës Azem Syla është dorëzuar në kufirin në mes Kosovës dhe Shqipërisë. Njoftimin e japin burime mediatike që citojnë avokatin e tij. “Azem Syla është në dorën e policisë, ndodhet rrugës për në Prishtinë” i tha avokati i tij Tomë Gashi gazetës Express. Emri i Azem …

Më shumë

Vazhdojnë protestat në Maqedoni kundër qeverië

maqedoni protesta george ivanov kunder amnistise doreheqje

Mijëra njerëz, të cilët protestojnë prej dy javesh në kuadër të të ashtuquajturit “Revolucioni Laraman” u mblodhën gjatë natës para Qeverisë së Maqedonisë në Shkup. Ata vendosën fotografitë e kryeministrit Nikolla Gruevskit, ku shkrhej “Mafia” dhe të presidentit George Ivanov, ku shkruhej “doreheqje”, dhe i goditën ato me bojë. Protestuesit …

Më shumë

Ministria e Mbrojtjes mbyll hetimin për rrëzimin e helikopterit

X rrezimi i helikopterit mbyllen hetimet shkoderX ministria e mbrojtjes

Ministria e Mbrojtjes ka mbyllur hetimin administrativ për rrëzimin e helikopterit të Forcave të Armatosura në fillim të muajit prill në, Grizhë të Shkodrës. Sipas njoftimit, pas mbledhjes së të gjitha provave, doli se planizimi, organizimi dhe drejtimi i fluturimit stërvitor të helikopterit është bërë në përputhje me aktet ligjore …

Më shumë

Faza e dytë e luftës ndaj informalitetit, njoftohen 23 mijë biznese të vetkorrigjohen

Administrata tatimore fton sipërmarrjen të vetkorrigjohet në kohë, në kuadër të fazës së dytë të luftës ndaj ekonomise informale, e cila për herë të parë sjell një qasje të re në komunikimin mes administratës dhe biznesit. Në një intervistë për televizionin publik shqiptar, drejtoresha e drejtorisë së menaxhimit të riskut në …

Më shumë