KRYEFAQJA » 2016 » Prill (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Prill 2016

Transport, eksperiencë italiane për biletimin elektronik

Forcimi i bashkëpunimit në transportin ndërqytetas dhe shkëmbimi i eksperiencës në monitorimin dhe kontrollin e trafikut, ka qëne tema e takimit mes ministrit të Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto dhe nënkryetarit të Bashkisë së Torinos, Klaudio Lubati dhe përfaqësuesve të kompanisë së transportit italian “GTT”. Ministri Haxhinasto e informoi Lubatin me …

Më shumë

BE dhe SHBA bëjnë thirrje për reformën në drejtësi

Delegacioni i Bashkimit Evropian dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara mirëpresin rifillimin e dialogut në komisionin parlamentar për Reformën në Drejtësi. Përmes një deklarate të përbashkët për shtyp, Delegacioni i BE-së dhe Ambasada Amerikane në Tiranë, ju bëjnë thirrje të gjitha partive politike që të dëgjojnë 91 përqind të shqiptarëve …

Më shumë

Urgjenca kardiake, falas në qëndrën spitalore “Nënë Tereza”

urgjenca kardiake ilir beqja ministri shendetesise qsut spitali nene tereza

Nëse para 5 muajsh ndihmën e parë për në një urgjencë kardiake mund ta merrje vetëm në një prej spitaleve private të vendit, tashmë ajo përfitohet pa pagesë në urgjencën pranë qëndrës spitalore universitare “Nënë Tereza”. Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj mbrëmjen e së enjtes, ka inspektuar këtë urgjencë dhe është …

Më shumë

Lançohet aplikacioni më i ri “Përmirëso Qytetin”

permiso tiranen

Nëse ke celular, android apo tablet, lehtësisht mund të dërgosh çdo ankesë tek bashkia në të cilën jeton. Falë aplikacionit “Përmirëso Qytetin” të paraqitur të premten, qytetarët do të evidentojnë on-line shqetësimet që hasin në përditshmëri. Në të njëjtën kohë, ky aplikacion i shërben edhe bashkive të vendit për të …

Më shumë