KRYEFAQJA » 2016 » Prill (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Prill 2016

Shuhet krijuesi i Piramidës

Shuhet krijuesi i Piramidës

Arkitektura shqiptare ka humbur një prej figurave të saj të spikatura. Klement Kolaneci, arkitekti kryesor i Piramidës në Tiranë, ka mbylluar sytë në moshën 68 vjeçare nga një sëmundje e pashërueshme rreth orës 03.00 të mëngjesit të së enjtes, njoftoi familja. Në afro 40 vjet të aktivitetit të tij Kolaneci …

Më shumë

Lu përshëndet ndalimin e Shullazit dhe këmbëngul për Reformën në Drejtësi

Lu përshëndet ndalimin e Shullazit dhe këmbëngul për Reformën në Drejtësi

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu, ka përshëndetur arrestimin e Emiljano Shullazit, një prej emrave më të përfolur  për përfshrje në afera të jashtëligjshme, ndërsa ka kërkuar që procesi ndaj tij të jetë pavarur dhe serioz. Komentet e tij zoti Lu i bëri gjatë asamblesë së Dhomës Amerikane të Tregtisë. …

Më shumë

Kryeministri francez Vall planifikon të zgjasë me dy muaj periudhën e gjendjes së emergjencës

Franca planifikon të zgjasë me dy muaj të tjerë periudhën e gjendjes së emergjencës për të garantuar sigurinë e kampionatit europian të futbollit Euro 2016. Kryeministri francez Manuel Vall deklaroi në një intervistë televizive se gjendja e emergjencës nuk mund të jetë e përhershme, por duhet të jetë në fuqi …

Më shumë