KRYEFAQJA » 2016 » Prill (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Prill 2016

PARASHIKIMI I EKSPERTËVE, RRITJE E TURIZMIT PREJ EMIGRACIONIT E TERRORIZMIT

turizmi, ekspertet, shqiperi, terrorizmi, emigracioni

Ndërkohë që valët e emigracionit në vendet tona fqinje, Greqi, Maqedoni, Itali shtohen apo Turqia vijon të goditet sistematikisht nga terrorizmi, sa mund të përfitojë Shqipëria si pasojë e kësaj situate në përthithjen e një potenciali të mundshëm turistik, sadoqoftë ai? Ndërkohë që verën e kaluar për herë të parë Shqipëria …

Më shumë

Kthimi i emigrantëve, rradhë të gjata në pikat kufitare me Greqinë

kakavije, rradhe, pike kufitare, greqi, pashket ortodokse, pala greke, dy sportele

Afrimi i Pashkëve Ortodokse ka sjellë edhe rikthimin tradicional të emigrantëve nga Greqia për ta kaluar këtë festë pranë të afërmve dhe familjarëve të tyre në vendlindje. Gjatë ditës së sotme në stacionin kufitar të Kakavijes është rregjistruar një fluks i konsiderueshëm lëvizjesh në sportelet e kontrollit të dokumentave në …

Më shumë

Gjysmëfinalet e Ligës së Europës: Vijareal-Liverpul 1-0 dhe Shaktar-Sevija 2-2

vijareal, liverpul, gjysemfinalet, liga e europes, 2016,

Takimet e para gjysmëfinale të Ligës së Evropës kanë dhuruar surpriza. Në El Madrigal Vijareal ka mundur 1-0 Liverpulin, sfidë kjo që është transmetuar drejtpëdrejt nga televizioni shqiptar. Eshtë dashur minuta e 92-të e takimit që Adrian Lopez të shënojë golin e fitores për skuadrën spanjolle, duke ngritur peshë stadiumin …

Më shumë

VOLEJBOLL FEMRA – FINALJA E “PLAY-OFF”-IT, BARLETI VOLEJ I SHPALLET “KAMPION”

barleti volley tirana kampion volejboll finale play off

Edhe Kampionati Kombëtar i Volejbollit për Femra ka luajtur të enjten në mbrëmje ndeshjen e tretë të finales së “play-off”-it për titullin “kampion”, që ka vënë përballë njëra-tjetrës dy skuadrat që i kanë dhënë tonin këtij sportin në parket gjatë 5 viteve të fundit, Barleti Volejin dhe Tiranën. Dhe “kampionia” …

Më shumë

Rama për Reformën e Ujit

Rama për Reformën e Ujit

Qeveria shqiptare deklaron se po tregon një kujdes të posaçëm rreth asaj që ajo e ka cilësuar Reforma e Ujit. Ajo është vlerësuar në dy drejtime, ujitjen në shërbim të bujqësisë dhe furnizimin me ujë të pishëm për popullatën. Duke folur në një takim me kryebashkiakët shqiptarë, kryeministri Edi Rama …

Më shumë