KRYEFAQJA » 2016 » Prill (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Prill 2016

Lammert : “Kompromisi është kusht i domosdoshëm për funksionimin e një sistemi demokratik”

Lammert : “Kompromisi është kusht i domosdoshëm për funksionimin e një sistemi demokratik”

Sërish përfaqësues të lartë të komunitetit ndërkombëtar u kanë bërë thirrje partive kryesore politike shqiptare të bashkëpunojnë për të mirën e vendit. Këtë radhë ka qenë Presidenti i Bundestagut, Norbert Lammert, i cili të premten ka vizituar Tiranë, ka takuar zyrtarët më të lartë shqiptarë dhe i është drejtuar me …

Më shumë

Stoltenberg takohet me Erdogan për çeshtjen Siriane

Sekretari i përgjithshem i NATO-s Stoltenberg ndodhet sot në Ankara, ku është takuar me Presidentin turk Erdogan. Sipas mediave lokale, dy personalitetet kanë diskutuar çështjen siriane, sigurinë e kufinjve, Irakun si dhe luftën kundër shtetit islamik. Përpjekjet e NATOs për të ndaluar trafikimin njerëzor përmes detit Egje ishte një tjetër …

Më shumë

Bllokimi i produkteve shqiptare nga maqedonësit, ISUV produktet tona të pastra

Drejtori i përgjithshëm i institutit të sigurisë ushqimore dhe veterinarisë, Taulant Kalo publikoi të enjten në një konference për shtyp, rezultatet e analizave të pranisë së pesticideve në perimet shqiptare.  Ai konfirmoi se prodhimet bujqësore “made in Albania” janë shumë të pastra e prania e pesticideve është e papërfillshme”. Drejtori i …

Më shumë

Slloveni, takim për masat kundër terrorizmit dhe fluksit të emigrantëve

Në konferencën ndërkombëtare që u mbajt në Slloveni, në kuadër të Procesit të BRDO-s, Ministria e Punëve të Brendshme është përfaqësuar nga Zv.Ministri Ilir Marko dhe Zv.Drejtori i Policisë së Shtetit Rebani Jaupi. Qëllimi i këtij takimi ishte menaxhimi i flukseve të emigrimit dhe lufta kundër terrorizmit, çështje për të …

Më shumë