KRYEFAQJA » 2016 » Prill (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Prill 2016

PD: Përjashtimi i Berishës i padrejtë; Rama: Ju nuk doni reformën në drejtësi

Armet ne duart e popullsise

Grupi parlamentar i PD-së vendosi të hënën të bojkotojë për 10 ditë punimet e parlamentit, si një reagim ndaj vendimit të Byrosë Parlamentare për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga seancat plenare, pasi ai bëri thirrje për armatosjen e qytetarëve për t’u mbrojtur, ndërsa tha se qeveria është kthyer në …

Më shumë

Rrëzimi i helikopterit EC 145, prokurorët në Gjermani për rikuperimin e pamjeve

Një grup prokurorësh të cilët po hetojnë mbi shkaqet e rrëzimit të helikopterit ushtarak në liqenin e shkodrës, po asistojnë ekpertimin e kutisë së zezë. Firma prodhuese e Helikoterit EC 145, në hamburg të gjermanisë, do të kryej në prezencë të prokurorëve shqiptare, rikuperimin e pamjeve të fundit përpara aksidentit. …

Më shumë

Kategoria Superiore, luhen këtë javë ndeshjet e javës 31

kategoria superiore java 31 ndeshjet luhen te henen

Ndryshe nga ç’ka ndodhur gjatë gjithë këtij sezoni, kur ndeshjet janë luajtur zakonisht në fundjavë apo, rrallëherë, edhe në mesjavë, Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit do t’i luajë sot të gjitha ndeshjet e javës së saj të 31-të. Ndonëse ishte njoftuar fillimisht se sfida Vllaznia-Flamurtari do të luhej …

Më shumë

Cilësia karburanteve, mbikqyrje nga Inspektoriatin Shtetëror Teknik dhe Industrial

Vëzhgim: Konsumatorëve të naftës nuk u tregohet origjina e saj!

Cilesia e karburanteve ne vendin tone tashme mbikqyret qe te jete ne standartet e bashkimit europian, kjo edhe ndryshimeve te ardhura ne legjislacion. Ne inspektoriatin Shtetëror Teknik dhe Industrial eshte laboratori i standarteve europiane ne te cilin behen matjet per karburantet qe tregtohen ne vendin tone. Jetëgjatësia e mjeteve që …

Më shumë