KRYEFAQJA » 2016 » Prill (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Prill 2016

Aeroporti “Nënë Tereza” , konçesioni blihet nga kinezët e “China Everbright”

Qeveria do të rishikojë kontratën koncensionare të Aeroportit "Nënë Tereza"

Grupi i njohur i shërbimeve financiare China Everbright me bazë në Hong Kong zyrtarizoi sot përmes këtij njoftimi se ka nënshkruar marrëveshjen për blerjen e të drejtave koncesionare në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës. Kinezët bëjnë të ditur se kompania që do të marr përsipër të drejtat e koncesionit është “Keen …

Më shumë

Mbretëresha e Jordanisë vizitoi sot refugjatët në ishullin grek të Lesbos

Refugjatët dhe migrantet e strehuar në kampin Kara Tepe në ishullin grek Lesbos, patën sot një vizitore të veçantë, Mbretereshën Rania të Jordanise. Pasi dëgjoi historitë e grave dhe femijëve të cilët janë larguar nga Siria, Mbretëresha Jordaneze, u shpreh se cdo histori ishte tragjedi. “Do të doja të kujtoja …

Më shumë