KRYEFAQJA » 2016 » Prill

Arkiva Mujore: Prill 2016

Rama i vendosur për ndërtimin e “Arena Kombëtare”

FSHF ofron "Arenën Kombëtare" për Superkupën e Evropës për vitin 2020

Kryeministri socialist Edi Rama shprehu vendosmërinë e tij për ndërtimin e Stadiumit të ri “Arena Kombëtare”, përkundër kritikave të kundërshtarëve politikë dhe disa specialistëve. Duke prezantuar këtë projekt gjatë mbledhjes së KKT, zoti Rama tha se “kemi marrë mbështetje për projektin për stadiumin” duke shtuar se “Të gjithë njerëzit e …

Më shumë

Papa Françesku: Sistemi duhet t’i japë prioritet jetës njerëzore dhe jo përfitimeve

Zëvendëspresidenti amerikan Xho Bajden bëri sot thirrje për një angazhim botëror në financimin e kërkimeve mbi kancerin, nga të cilat të përfitojnë të gjithë dhe jo vetëm të fuqishmit dhe të privilegjuarit. Gjatë fjalës së tij në konferencën mbi mjeksin rigjineruese në Vatikan, Bajden, i cili vitin e shkuar humbi …

Më shumë

“www.pyetshtetin.al” portali më i ri në funksion të informimit të publikut

Transparencë, përgjegjshmëri dhe pjesmarrje, e drejta kushtetuese për informim e publikut, ishte kryefjala e konferencës “Për të drejtën e informimit”, me një pjesmarrje të gjerë të përfaqësuesve të institucioneve qëndrore e vendore e sistemit të drejtësisë. Në prezantimin e portalit më të ri, Pyet shtetin.al – si dhe analizën e …

Më shumë

Projekti i Sheshit “Skenderbej”, dëgjesë me banorë të njësisë administrative 11

Projekti i shndërrimit të sheshit Skënderbej në pedonale po u prezantohet të gjithë banorëve të Tiranës. Turi i dëgjesave ka vijuar në njësinë administrative 11, nga ku nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbajn Mazniku shprehu angazhimin e Bashkisë për të ndërhyrë dhe transformuar hapësirat publike nga duke nisur nga zonat …

Më shumë