KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Ndalime për prostitucion

Ndalime për prostitucion

Policia shqiptare njoftoi se 7 shtetas, midis tyre dy femra, janë ndaluar për veprën penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit” dhe “Prostitucionit”. Policia duket se e ka kryer operacionin në kushtet e flagrancës duke dhënë të plotë emrat e të ndaluarve. Sipas policisë, të ndaluarit siguronin vajza të ndryshme për qëllim prostitucioni …

Më shumë

Idrizi në parlament: Nëse nuk ngrihen varrezat e shqiptarëve në Çamëri, nuk do lejojmë varrezat e ushtarëve grekë në Shqipëri

Idrizi në parlament: Nëse nuk ngrihen varrezat e shqiptarëve në Çamëri, nuk do lejojmë varrezat e ushtarëve grekë në Shqipëri

Rezultatet e vizitës së fundit të ministrit të jashtëm Ditmir Bushati në Athinë, duket se nuk kanë përmbushur pritshmëritë e PDIU, aleati më i ri i koalicionit të majtë qeveritar. Kreu i kësaj partie deputeti Shpëtim Idrizi, njëherësh dhe nënkryetar i parlamentit shqiptar, tha se i kish bërë përshtypje mos …

Më shumë

Prezantohen uniformat zyrtare të kombëtares për “Francë 2016”

Kombetarja uniformat e reja

Federata Shqiptare e Futbollit së bashku me sponsorin zyrtar të përfaqësueses shqiptare MACRON, kanë prezantuar të enjten uniformat zyrtare me të cilat futbollistët e kombëtares do të paraqiten në finalet e kampionatit Evropian, “Francë 2016”. Para të pranishmëve në sallën e Universitetit të Arteve në Tiranë, kanë sfiluar portieri i …

Më shumë