KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Opozita : Nuk marrim pjesë në punimet e Komisionit Parlamentare për Reformën në Drejtësi

Demokratët kanë marrë vendim për të mos marrë pjesë në punimet e Komisionit parlamentare për reformën në Drejtësi. Në mbledhjen e grupit parlamentar zhvilluar me dyer të mbyllura pas seancës plenare, mësohet se opozita vendosi të kushtëzoje kontributin e saj për këtë reformë me vullnetin e mazhorancës për të respektuar …

Më shumë

Rriten masat e sigurisë edhe në portet e vendit tonë

Masa të forta sigurie janë ndërmarrë pas sulmeve terroriste që ndodhën në Bruksel edhe në portet e Shqipërisë. Ministri i Transportit Edmond Haxhinasto ka urdhëruar “Autoritetit Shtetëror për Sigurinë në Porte”, që të testohet niveli i sigurisë në Portet e Durrësit, Shëngjinit, Vlorës, dhe Sarandës për të parë reagimin në …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com