KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Karter konfirmoi se numri dy i shtetit islamik,është vrarë gjatë një operacioni në Siri

Numri dy i grupit terrorist të shtetit islamik Abdul Rahman Mustafa al-Kaduli, një shtetas iraken i njohur me emrin Haxhi Imam, është vrarë gjatë një operacioni të koalicionit të udhëhequr nga SHBA-të në Siri. Lajmi u konfirmua nga sekretari amerikan i mbrojtjes Eshton Karter. “Forcat amerikane kanë vrarë disa terroristë …

Më shumë

Xhon Kerry ka mbërritur në Bruksel

Sekretari amerikan i shtetit Xhon Kerri ka mbërritur dje në Bruksel ku fillimisht është takuar me presidentin e komisionit europian Junker, dhe më pas me kryeministrin Belg Sharl Mishel. Gjatë një konference të përbashkët me Mishel, Kerri u shpreh se Shtetet e Bashkuara të amerikës bashkohen në solidaritet me familjarët …

Më shumë

Beteja Apple – FBI, ndërhyjnë izraelitët e Cellebrite

app store fbi cellebrite shooting

Cellebrite, një kompani izraelite që meret me prodhimin e programeve të ndryshme enkas për celularë, është duke bashkëpunuar me FBI-në për të zhbllokuar telefonin e markës iPhone, të njërit prej vrasësve të San Bernardinos. Sipas burimeve të ndryshme izraelite, nëse Cellebrite ia del me sukses, atëherë FBI-së nuk do t’i …

Më shumë

Futboll: U21 Shqipëri- Greqi 0-0

Futboll: U21 Shqipëri- Greqi 0-0

Përfaqësuesja e Nën-21-vjeçarëve të Shqipërisë, që njihet ndryshe si “Shpresat”, ka marrë një tjetër pikë të vlefshme në kuadër të grupit të 4-t të Eliminatoreve të Evropianit të kësaj grupmoshe. Në stadiumin “Elbasan Arena” Shqipëria barazoi 0-0 me Greqinë. Ndeshje ka nisur me një minutë të heshtjeje, për dy ngjarje …

Më shumë