KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Mars 2016

“Super e marta” në SHBA

Dita e djeshme është quajtur “super e marta” në Shtetet e Bashkuara të amerikës, ku kandidatet e dy kampeve për president konkurrojnë në parapraket që zhvillohen në një duzinë shtetesh njëkohësisht. Ndërkohe që për republikanët parapraket zhvillohen në 13 shtete, pretendent kryesor për këtë parti është miliarderi njujorkez Donald Tramp, i …

Më shumë

Rama vizitë në Myzeqe

Aplikimet në bujqësi, sot është dita e fundit për të dorëzuar dokumentat shtese

Bujqësia shqiptare çdo ditë e më shumë sjell shëmbuj të ringritjes dhe zhvillimit të saj. Kryeministri Edi Rama ishte të martën në Krutje në zonën e Myzeqesë, ku vizitoi impiantin e serave “Agrocon” i cili e destinon prodhimin vetëm për eksport. Ai është pjesë e programit “Agro100″ që synon trefishimin …

Më shumë

Reforma në Drejtësi, pas Komisionit të Venecias palët shprehen për nevojën e dialogut

Kreu i parlamentit dhe bashkëkryetari i koalicionit qeveritar Ilir Meta, ka bërë thirrje për të punuar drejt një qasje konsensuale për reformën në drejtësi, ndërsa në duart e partive politike ka mbërritur opinioni përfundimtar i Komisionit të Venecias. “Të punojmë për qasje konsensuale për reformën në drejtësi. Të biem dakord …

Më shumë