KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Shefat e diplomacisë të Ballkanit Perëndimor mblidhen në Durrës

Vrasja e 18 vjeçarit shqiptar në Kavalla, reagon fort MEPJ

Ministrat e Punëve të Jashtme të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Durrës, në datat 30-31 mars, për të diskutuar mbi përgatitjen e projekteve rajonale në fushën e transportit dhe energjisë, njofton ministria e jashtme shqiptare. Sipas njoftimit takimi vjen pas Samitit të Ballkanit Perëndimor të mbajtur në Vjenë, më …

Më shumë

PD: Projekti i Veliajt për parkun është tradhti ndaj qytetarëve; Bashkia : PD monument politik për vandalizmin dhe shkatërrimin

Ngjarjet e Liqenit Artificial, prokuroria nis hetimet

PD e opozitës ka radiaklizuar protestat e saj ndaj kreut të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Ajo ka shfrytëzuar ndërtimin e një këndi lojrash për fëmijë në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës, për të sulmuar ashpër kreun e bashkisë. Pas disa protestave në fundjavë që shkuan deri në përplasje …

Më shumë

Papa uron Pashkët me “Urbi et orbi” (për qytetin dhe botën)

Besimtarët katolikë në të gjithë botën festojnë sot Pashkët, dita kur kujtohet ringjallja e Krishtit pas kryqëzimit si dhe që simbolizon mëshirën dhe dashurinë e Zotit për njerëzimin. Nga sheshi Shën Pjeter i vatikanit, Papa Francesku u ka kërkuar besimtarëve të përdorin dashurinë si armë për t’u mbrojtur nga e keqja e …

Më shumë