KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 49)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Kodheli : Mirëpresim këdo që kërkon të aderojë në Forcat e Armatosura të Shqipërisë

Kodheli : Mirëpresim këdo që kërkon të aderojë në Forcat e Armatosura të Shqipërisë

Në Ministrinë e Mbrojtjes ka përfunduar procesi i aplikimeve për ushtarë/detarë aktivë në Forcat e Armatosura Shqiptare. “Ne jemi një familje e madhe që mirëpresim këdo që kërkon të aderojë në Forcat e Armatosura të Shqipërisë, që t’i shërbejë atdheut, familjes, mjedisit ku jeton dhe karrierës së vet”  tha ministrja …

Më shumë

Kosovë, policia shoqëron me forcë liderin e VV

Kosovë, policia shoqëron me forcë liderin e VV

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri është shoqëruar me forcë nga policia e Kosovës për në Gjykatën Themelore në Prishtinë. Partia e tij e cilëson arrestim. Ymeri akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu. Seanca gjyqësore për rastin nuk është zhvilluar për shkak të mungesë së …

Më shumë

Nis procesi për shpalljen të jashtëligjshme të partisë së ekstremit të djathtë NPD

Gjykata kushtetuese federale e gjermanisë nisi dje procesin për shpalljen e mundshme të jashtëligjshme partinë e ekstremit të djathtë NPD. Gjyqi po mbahet në Karlsruhe, landi gjerman që paraqiti kërkesën në gjykatë në vitin 2013. Në kërkese thuhet se partia NPD me programin e saj është kundër kushtetutes dhe lirive …

Më shumë

Gjenerali i NATO-s: Shqipëria i ka përmbushur në mënyrë të jashtëzakonshme të gjitha detyrat e saj

Gjenerali i NATO-s: Shqipëria i ka përmbushur në mënyrë të jashtëzakonshme të gjitha detyrat e saj

Shefi i Shtabit të Komandës së Aleancës për Transformim në NATO, gjeneral me tre yje Graham Stacey deklaroi të mërkurën në Tiranë se Shqipëria i ka përmbushur në mënyrë të jashtëzakonshme të gjitha detyrat e saj. Në konferencën për shtyp në kuadër të Konferencës së Sinkronizimit të Stërvitjes së NATO-s …

Më shumë