KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 48)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Lu: Qeveria e SHBA i ka ndaluar hyrjen në Shtetet e Bashkuara disa gjykatësve të korruptuar duke i refuzuar apo anuluar vizën

Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm, Lu: Zbatoni ligjin!

“Qeveria e SHBA u ka ndaluar hyrjen në SHBA-së të disa gjykatësve të korruptuar duke u refuzuar apo anuluar vizat”. Lajmi befasues është bërë i ditur nga ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu gjatë një komunikimi me publikun në rrjetet sociale. Zoti Lu u pyet nga një bashkëbisedues përse autoritetet …

Më shumë

Donald Trump dhe Hillary Clinton triumfojnë në ditën e njohur si “Super e Marta”

Më 26 shtator, debati i parë Klinton-Tramp

Republikani, Donald Trump, dhe demokratja, Hillary Clinton, kanë arritur fitore në zgjedhjet për nominimet partiake në ditën e njohur si “Super e Marta”, meqë këtë ditë u mbajtën votime në 12 shtete amerikane. Clinton dhe Trump fituan në 7 prej 12 shteteve që votuan dje. Kandidati republikan, Donald Trump, fitoi …

Më shumë

PD në opozitë lajmëron bllokimin e parlamentit

Sot opozita e bashkuar në protestë kundër qeverisë Rama

Opozita ka paralajmëruar bllokimin e seancave plenare deri në miratimin e akteve nënligjore të dekriminalizimit të propozuar prej saj, si dhe dërgimit në Gjykatën Kushtetuese të deputetëve që ajo thotë se kanë shkelur kushtetutën duke perfituar fonde publike. Radikalizimi i situatës është lajmëruar nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha …

Më shumë

Mogherini të enjten në Tiranë

Mogherini në Kosovë

Përfaqësuesja e Lartë për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini mbërrin të enjten për një vizitë zyrtare në Tiranë. Sipas njoftimeve nga kryeministria, ajo do të zhvillojë një takim me kryeministrin Edi Rama dhe më pas do të japin një konferencë shtypi. Gjatë vizitës në Tiranë, …

Më shumë