KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Kriza e refugjatëve, BE ndihmë në kufirin shqiptaro-grek

KE zgjat me tre muaj kontrollin e kufijve brenda BE

Bashkimi Europian do të ofrojë asistencë në kufijtë e Shqipërisë me Greqinë. Në deklaratën e lëshuar për këtë qëllim nga Këshilli Europian bëhet e ditur se kjo asistencë do të shtrihet dhe në kufijte veriorë të Greqisë me ish-Republikën Jugosllave të Maqedonisë dhe Shqipërisë. Synimi i këtij pëforcimi është sigurimi …

Më shumë

Kosovë: Opozita i kërkon Gjykatës Kushtetuese ilegjitimitetin e Thaçit si President

Pas dorëzimit javën e shkuar të kërkesës për shpalljen ilegjitime të zgjedhjes së Hashim Thacit President, opozita kosovare ka kërkuar marrjen e një mase të përkohshme nga gjykata kushtetuese, ç’ka nënkupton se derisa kjo gjykatë të shpallë vendimin në lidhje me kërkesën për ilegjimitet të opozitës, Thaçi nuk duhet të …

Më shumë

Meta, paketa kushtetuese për reformën në drejtësi do të miratohet sa më shpejt

Meta në “Der Haupstadt brief”: Shqipëria do të kujdeset për sigurinë e kufijve të saj të jashtëm

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka deklaruar se paketa kushtetuese për reformën në drejtësi do të miratohet sa më shpejt. Edhe një herë përsëriti angazhimin dhe vendosmërinë e Lëvizjes Socialiste për Integrim për miratimin e saj me konsensus. Kreu i Kuvendit ka folur edhe për mbledhjen e parë të Komisionit të …

Më shumë