KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Rama premton : “Ujitje dhe kullim në çdo metër tokë ku punojnë fermerët”

Rama premton : "Ujitje dhe kullim në çdo metër tokë ku punojnë fermerët"

Ujitje dhe kullim në çdo metër tokë ku punojnë fermerët, është një ndër objektivat kryesorë të qeverisë shqiptare. Kryeministri Edi Rama ka vizituar zonën e Malsisë së Madhe, ku ka bërë të njohur hollësi të një projekti. “Projekti ynë këtë vit është projekti më i madhi që është bërë ndonjëherë për …

Më shumë

Rrëmbehet një avion i Egyptair

Rrëmbehet një avion i Egyptair

Një avion i Egyptair me 81 pasagjerë në bord që fluturonte nga Aleksandria në Kajro, është rrëmbyer mëngjesin e së martës. Lajmi është konfirmuar nga vetë linja ajrore përmes një postimi në Twitter. Piloti është kërcënuar nga një pasagjer i cili mban një brez me eksploziv. Ai ka detyruar avionin …

Më shumë