KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 32)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Sirianët mbërrijnë në Konicë

Sirianët mbërrijnë në Konicë

162 refugjatë shumica sirianë, janë transportuar nga autoritetet greke të premten me autobuzë nga porti i Pireut në qytetin grek të Konicës, 12 kilometra larg pikës kufitare të Tre Urave, midis Shqipërisë dhe Greqisë, njoftojnë burime të ndryshme informacioni. Sipas tyre ata janë strehuar në disa godina që autoritetet greke i …

Më shumë