KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Shpërthim në Ankara

Shpërthim në Ankara

25 të vdekur dhe 75 të plagosur është bilanci i deritanishëm i një shpërthimi në Ankara të dielën pas dite. Një makinë e mbushur me eksploziv shpërtheu në afërsi të stacionit të autobusëve në bulevardin “Ataturk”, aty ku gjenden edhe disa ndërtesa qeveritare. Mendohet se numri i viktimave mund të jetë …

Më shumë

Meta pret ministrin turk të shtetit për marrëdhëniet me parlamentin

Meta pret ministrin turk të shtetit për marrëdhëniet me parlamentin

Shqipëria dhe Turqia vazhdojnë të konfirmojnë marrëdhëniet majftë miqësore midis tyre. Kjo po shihet edhe gjatë vizitës së Ministri i Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ahmet Gundogdu. Miku i lartë turk, sëbashku me një grup deputetësh është pritur nga kryetari i parlamentit shqiptar Ilir Meta. “Sikurse e konfirmuam edhe gjatë …

Më shumë

Basha në takimin e PPE në Vjenë

Basha në takimin e PPE në Vjenë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po merr pjesë në një takim në Vjenë të organizuar nga Partia Popullore Europiane. Vemendje e veçantë pritet ti kushtohet situatës në Ballkanin Perëndimor, veçanërisht çështjeve të , refugjatëve, emigracionit dhe luftës kundër radikalizmit dhe terrorizmit. Pjesmarrja e në takimi edhe e Presidenti i …

Më shumë