KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 30)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Terror në Bregun e Fildishtë

Terror në Bregun e Fildishtë

Të paktën 16 persona janë vrarë me armë zjarri në një resort në qytetin e Grand-Bassam, në Bregun e Fildishtë. Autoritetet policore deklaruan se agresorët hapën zjarr ndaj një grupi personash si dhe morën peng stafin dhe disa klientë në hotel “Etual”, ku qëndrojnë shpesh shtetas të vendeve perëndimore. Mes …

Më shumë

Opozita shqiptare vizitë në SHBA

Opozita shqiptare vizitë në SHBA

Një delegacion i opozitës shqiptare i kryesuar nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është nisur  për një vizitë në SHBA. Veç disa deputetëve demokratë Strazimiri, Tabaku dhe Selami, në delegacion bën pjesë dhe kreu i PR Fatmir Mediu. Vizita e delegacionit të opozitës shqiptare në SHBA përkon me 25 …

Më shumë

Festohet “Dita e Verës”

Elbasani po përgatitet për "Ditën e Verës"

Shqiptarët po kremtojnë 14 marsin “Ditën e Verës”. Ajo është ndoshta festa me e lashtë në trojet shqiptare që nga koha e paganizmit, shumë shekuj para se të lindte krishterimi. Festimet synojnë të nderojnë natyrën e bukur shqiptare dhe bimësinë që nis e merr jetë në këtë datë pas dimrit. …

Më shumë

Basha mosbesues ndaj qeverisë Rama për menaxhimin e krizës së refugjatëve

Basha mosbesues ndaj qeverisë Rama për menaxhimin e krizës së refugjatëve

Kreu i opozitës shqiptare Lulzim Basha është shprehur mosbesues ndaj qeverisë së kryeministrit socialist Edi Rama për të menaxhuar krizën e refugjatëve, nëse ajo do të përfshinte Shqipërinë. Zoti Basha i cili po merr pjesë në takimin e organizuar nga Partia Popullore Europiane në Vjenë, tha gjatë fjalës së tij …

Më shumë