KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Siguria në Oculus është shumë e lartë. Thjesht Shikojeni Mark Zuckerbergun

lajme teknologji facebook oculus rift mark zuckerberg

Shefi ekzekutiv dhe krijuesi i Facebook, Mark Zuckerberg i di gjithçka për Facebook, apo jo? Zuckerberg përdori opsionin e shpërndarjes së videove drejtpërsëdrejti me ndjekësit e tij në Facebook, për të promovuar pajisjet e reja virtuale Oculus Rift. Por përpara se të na prezantontë me detaje me produktin, Mark kish …

Më shumë

Nis dezinsektimi

Nis dezinsektikimi

Me ardhjen e verës fillon një vërshim insektesh, e sidomos mushkonjash, të cilat janë edhe më të bezdisëshmet pasi pickimet e tyre na mbulojnë lekurën e trupit me pika të kuqe të cilat na japin ndjesi kruajtëse të padurueshme. Fatmirësisht, edhe këtë vit ministria e shëndetësisë ka nisur dezinsektimin. Zëvendës Ministri …

Më shumë

Basha ankohet tek Hahn: “Edi Rama i ka vënë tritolin demokracisë, drejtësisë së pavarur”

Basha: Qeveria në ditët e fundit

Ashtu sikurse pritej, opozita shqiptare është ankuar shumë për maxhorancën tek komisionerin për zgjerim në BE, Johanes Hahn. Kryetari i PD Lulzim Basha ka shprehur shqetësimin e tij për gjendjen në Shqipëri që sipas tij “është dramatike”. Zoti Basha kujtoi se dy vite më parë PE ka investuar sipas tij, …

Më shumë

Kryeprokurori Llalla në SHBA

LLalla: Vettingu nuk duhet të përdoret për t'u imponuar tek prokurorët

Prokurori i Përgjithshëm shqiptar Adriatik Llalla gjendet këtë javë në SHBA për disa takime lidhur me luftën kundër terrorizmit, Byronë Kombëtare të Hetimit dhe probleme të krimit të organizuar në Shqipëri. Takimet do të zhvillohen në Byronë Federale të Hetimit (FBI) dhe drejtues të strukturës DEA, e cila ka si …

Më shumë

Hahn nis takimet në Tiranë

Hahn: Dialog për Reformën në Drejtësi

Komisioneri Johannes Hahn ka nisur në Tiranë takimet me zyrtarët me të lartë shqiptarë,në fokus të të cilave do të jetë nxitja e palëve për miratimin sa më parë të reformës në drejtësi. Komisioneri Hahn do të bashkëkryesojë me kryeministrin Rama tryezën e Dialogun e Nivelit të Lartë mbi përparësitë …

Më shumë