KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Partizani – Skënderbeu 1-1 dhe korçarët vazhdojnë kryesimin

Partizani - Skënderbeu 1-1 dhe korçarët vazhdojnë kryesimin

Ballafaqimi më i rëndësishëm i javës së 26-të për Kategorinë Superiore, Partizani- Skenderbeu, ka përfunduar 1-1, duke mos sjellë asnjë zhvillim interesant në kreun e renditjes së skuadrave. Skënderbeu edhe më tej vazhdon të kryesojë me diferencë prej katër pikësh ndaj Partizanit të vendit të dytë. Fillimisht ishte Raçiç që …

Më shumë

Kriza e refugjatëve, Meta kërkon angazhimin e aktorëve ndërkombëtarë

Meta: Të rritet pesha e LSI në zgjedhjet e 2017

Kreu i parlamentit shqiptar Ilir Meta ka kërkuar që aktorët kryesorë të politikës botërore të përqëndrohen për zgjidhjen e krizës në Siri, si mundësia kryesore për zgjidhjen e krizës së refugjatëve. Zoti Meta i bëri deklaratat nga Gjirokastra, disa kilometra larg vendgrumbullimeve të reja të refugjatëve në Greqinë e Veriut. …

Më shumë

Dita Ndërkomëtare e Lumenjve, Shqipëria në alarm

Dita Ndërkomëtare e Lumenjve, Shqipëria në alarm

Në Ditën Ndërkombëtare të Lumenjve, autoritetet shqiptare kanë dhënë alarmin. Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Zonave të mbrojtura Zamir Dedej, gjatë një aktiviteti të zhvilluar me këtë rast, tha se shtratet e lumenjve dhe grukëderdhjet e tyre janë dëmtuar seriozisht. “Nga të dhënat që kemi, lumenjtë më të dëmtuar janë …

Më shumë

Bisedimet për Sirinë, me apo pa Asadin, kjo është çështja!

Bisedimet për Sirinë, me apo pa Asadin, kjo është çështja!

Nisën në Gjenevë bisedimet e paqes për Sirinë, të ndërmjetësuara nga Kombet e Bashkaura, ndërmjet regjimit të presidentit sirian, Bashar al-Assad dhe përfaqësuesve të grupimeve opozitare. Bisedimet kanë për qëllim realizimin e një armëpushimi të qëndrueshëm ndërmjet forcave qeveritare dhe luftëtarëve të opozitës. Militantët e Al-Qaedas dhe të Shtetit Islamik …

Më shumë