KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Kriza e refugjatëve sjell Avramopulosin në Tiranë

Avramopulos në Tiranë

Komisionerin e Bashkimit Europian për Migrimin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos që prej mëngjesit të së premtes gjendet në Tiranë, ku është pritur nga kryeministri Rama, presidenti Nishani, kryediplomati Bushati kreu i parlamentit Meta, si dhe ambasadorë të vendeve të BE. Në vemendje është kriza e emigrantëve e …

Më shumë

“Red Arrows” mbi qiellin e Tiranës

“Red Arrows” mbi qiellin e Tiranës

Të famshmit “Red Arrows” (Shigjetat e kuqe), skuadrilja akrobatike e Forcave Ajrore Mbretërore Britanike, gjenden që prej të enjtes në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinasit. 11 avionët e “Shqigjetave të kuqe” do të realizojnë mbi Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë një spektakël fluturimesh, i pari i këtij lloi …

Më shumë

Bruksel, pritet plani i KE për refugjatë

Bruksel, pritet plani i KE për refugjatë

Këshilli Europian do të vendosë në një samit dyditor që ka nisur të enjten pasdite për planin përfundimtar për refugjatët. Duke shpresuar të ketë një vendim të përbashkët për këtë, udhëheqësit europianë ndërkohë njohin vështirësinë e negociatave me Turqinë, në të njëjten kohë që plani parashikon mbajtjen e refugjatëve pikërisht …

Më shumë

Meta pret delegacionin e Komitetit Hebraik, diskutojnë sfidat e terrorizmit

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti sot një delegacion të Komitetit Hebraik Amerikan (AJC), kryesuar prej shefit Ekzekutiv, David Harris. Gjatë bisedës, kryeparlamentari shprehu mirënjohjen për interesin që AJC tregon ndaj Shqipërisë duke e përfshirë vendin tonë në agjendën e aktivitetit global të Komitetit Hebraik Amerikan. Edhe gjatë këtij takimi, …

Më shumë