KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Saimir Pirgu në Bolshoi

Saimir Pirgu në Bolshoi

Tenori Saimir Pirgu po rrugëton me sukses në promovimin e albumit te tij “Il mio Canto”. Ndërsa aktualisht ndodhet në Paris për përgatitjen e koncertit të tij në “Teatre du Chatelet”, në kuadër të turit të tij botëror një tjetër skenë e madhe po përgatitet ta presë e pikërisht teatri …

Më shumë

Protesta e Liqenit, gjykata vendos detyrimin e paraqitjes për të ndaluarit

Protesta e Liqenit, gjykata vendos detyrimin e paraqitjes për të ndaluarit

Gjykata e Tiranës vendosi të mërkurën masën e detyrimit paraqitje për 13 personat e arrestuar dy ditë më parë tek Parku i Liqenit, gjatë protestës së opozitës kundër ndërtimit të një këndi lojrash. Kjo ishte edhe kërkesa e prokurorisë për të ndaluarit, midis tyre edhe një ish deputetitë opozitës biznesmenit …

Më shumë

Hahn: Kompromis për negociatat

Hahn: Kompromis për negociatat

Komisioneri për Zgjerimin Johanes Hahn, ka marrë pjesë në mbledhjen e peste të Këshillit Kombëtar të Integrimit. Kryetarja e këtij këshilli, deputetja e opozitës Majlinda Bregu, tha se mesazhi i komisionerit do të ndihmojë palët që të gjejnë mirëkuptimin mes tyre. Sipas saj anëtarësimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian do …

Më shumë

Hollonde tërhiqet nga plani për heqjen e shtetësisë franceze terroristëve

Presidenti Francez Fransua Hollonde ka hequr dorë nga propozimi i tij për  të privuar nga shtetësia franceze personat me dy shtetësi që dënohen për terrorizëm, gjë që kërkonte ndryshime në kushtetutë. “Kompromisi duket i pamundur. Opozita e kundërshton rishikimin e kushetutës dhe une kam vendosur t’i jap fund ketij debati”, u shpreh …

Më shumë