KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Nis Kongresi i PS

Nis Kongresi i PS

PS forca me e madhe politike në Shqipëri dhe që aktualisht kryeson koalicionin qeveritar, ka nisur në Tiranë kongresin e saj të rradhës. Kongresin e hapi Erion Veliaj, kreu i Bashkisë së Tiranës, duke uruar mirëseardhjen “në shtëpinë më të madhe dhe më të fortë politike të Shqipërisë”. Një nga …

Më shumë

Bruksel, kapet Abdeslam, i dyshuari kryesor i sulmeve të Parisit nëntorin e kaluar

Bruksel, kapet Abdeslam, i dyshuari kryesor i sulmeve të Parisit nëntorin e kaluar

I shumëkërkuari Aalah Abdeslam është plagosur dhe arrestuar nga forcat belge gjatë një operacioni të zhvilluar të premten në lagjen Molenbek të Brukselit. Lajmi u raportuar fillimisht nga mediat belge, sipas të cilave gjatë shkëmbimit të zjarrit ka mbetur i plagosur edhe një tjetër person përveç 26-vjeçarit. Salah Abdeslam u …

Më shumë

Meta drekë pune me Avramopoulos

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta zhvilloi sot një drekë pune me Komisionerin e Bashkimit Evropian për Migrimin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë z. Dimitris Avramopoulos me të cilin biseduan rreth krizës së refugjatëve dhe mbi forcimin e bashkëpunimit në fushën e sigurisë evropiane. Duke biseduar mbi situatën e fundit …

Më shumë

Kërkesat për referendume, KQZ shtyn vendimarrjen

KQZ vendime për zgjedhjet lokale në Kolonjë

Komisioni Qëndror i zgjedhjeve ka shtyrë për të hënën, vendimarrjen për tre kërkesat e depozituara për referendume. Bëhet fjalë për tre kërkesat e shoqërise civile për mbajtjen e referendumeve, me qëllim ndalimin e ndërtimeve të objekteve tek Parku Rinia, Liqeni Artificial sikundër pranë Korpusit të Universitetit Politeknik.Vendimi për shtyrje erdhi …

Më shumë

Fëmijët, të rrezikuar nga përdorimi i tepërt i pajisjeve teknologjike

Zhvillimi i shpejtë i teknologjisë gjatë dhjetë vjeçarit të fundit, dhe sidomos i telefonave ka ndikuar në rritjen e përdoruesve të tyre. Pajisjet e reja të teknologjisë, janë joshëse për të gjithë, përfshirë edhe të rinjtë dhe fëmijët. Megjithatë ekspertët, tërheqin vërejtjen se ekspozimi i gjatë para ekranit qoftë të …

Më shumë