KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Mars 2016

Meta ka zhvilluar një vizitë në Komunën e Pejës në Kosovë

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta po zhvillon një vizitë në Komunën e Pejës në Kosovë. Z.Meta ka zhvilluar një takim me Kryetarin e kësaj komune, Gazmend Muhaxheri gjatë të cilit vlerësoi iniciativat sipërmarrëse të banorëve të Pejës. Kreu i Kuvendit Meta, theksoi nevojën për rritjen e shkëmbimeve dhe të investimeve mes dy …

Më shumë

Shqipëria dhe kriza e refugjatëve, Tahiri: “Shqipëria ka marrë masa paraprake për të përballuar çdo emergjencë potenciale”

Shqipëria dhe kriza e refugjatëve, Tahiri: "Shqipëria ka marrë masa paraprake për të përballuar çdo emergjencë potenciale"

Autoritetet shqiptare po ndjekin me vemendje të posaçme situatën, pasi një numër i madh refugjatësh nga Lindja e Mesme po stacionohen në mënyrë të organizuar nga autoritetet greke në kufi me Shqipërinë. Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri duke ka raportuar të mërkurën para Komisionit të Sigurisë në parlamentin shqiptar, tha …

Më shumë

Obama: Do të bëjmë gjithçka për të mbështetur aleatët tanë

Obama: Do të bëjmë gjithçka për të mbështetur aleatët tanë

Presidenti amerikan, Barack Obama dënoi atentatet terroriste që goditën Brukselin, duke i bërë thirrje botës që të bashkohet përballë atyre që kërcënojnë sigurinë e popujve në të gjithë botën. “Ne do të bëjmë gjithaçka ne mundemi për të mbështetur miqtë dhe aleatët tanë” deklaroi Obama nga Kuba, ku ka filluar …

Më shumë