KRYEFAQJA » 2016 » Mars (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Mars 2016

EUROSIG blen INSIG

Qeveria shqiptare ka shpallur firmën EUROSIG si fituese të tenderit për blerjen e kompanisë shtetërore të sigurimeve INSIG. Tenderi u hap dy javë më parë kur qeveria nxorri në shitje 100 përqind të aksioneve të INSIG, me vlerë 15 milionë euro. Katër kompani shqiptare paraqitën ofertat e tyre, por oferta …

Më shumë

KQZ rrëzon kërkesat për referendum

KQZ rrëzon kërkesat për referendum

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar me shumicë votash 3 kërkesa për referendume në lidhje disa projekte të parashikuara për t’u ndërtuar nga Bashkia e Tiranës. Kërkesat ishin paraqitur nga disa pjestarë të shoqërisë civile dhe ishin mbështetur nga PD e opozitës. Bëhej fjalë për ndërtimin e një parkingu tokësor …

Më shumë

MB: Kujdes po përkeqësohet moti!

MB: Kujdes po përkeqësohet moti!

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi qytetarët se gjatë dy ditëve në vazhdim pritet një përkeqësim i motit. Sipas buletinit të Institutit të Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), në të gjithë territorin e vendit pritet të ketë reshje shiu, ndërsa në zonat mbi 600 metra mbi nivelin e detit, priten …

Më shumë

Bekenbauer dhe 5 zyrtarë gjermanë, në Komitetin e Etikës

Procesi i hetimit të skandaleve që kanë përfshirë organizmin që qeveris futbollin botëror, FIFA, vazhdon të përfshijë në vorbullën e tij të tjerë personalitete të sportit më popullor në planet. Sipas raporteve të mediave ndërkombëtar, legjenda e futbollit Franc Bekenbauer, së bashku me Volf-gang Nirs-bahut dhe Teo Zvanzigerit, praktikisht 3 …

Më shumë

Meta ka zhvilluar një vizitë në Komunën e Pejës në Kosovë

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta po zhvillon një vizitë në Komunën e Pejës në Kosovë. Z.Meta ka zhvilluar një takim me Kryetarin e kësaj komune, Gazmend Muhaxheri gjatë të cilit vlerësoi iniciativat sipërmarrëse të banorëve të Pejës. Kreu i Kuvendit Meta, theksoi nevojën për rritjen e shkëmbimeve dhe të investimeve mes dy …

Më shumë

Kombëtarja vijon stërvitjen në Durrës, Berisha dhe Hysaj: Përtej grupeve në France 2016

"Euro 2016": De Biazi publikon emrat e 23 lojtarëve

Në kuadër të dy takimeve miqësore që Kombëtarja shqiptare do të zhvillojë në këtë fund marsi, ekipi kuqezi i trajnerit Xhovani De Biazi, vijnon përgatitjet në kampin e saj stërvitor në Durrës. Në konferencën e sotme për shtyp kanë dalë para mediave portieri Etrit Berisha dhe mbrojtësi Elseid Hysaj, të …

Më shumë