KRYEFAQJA » 2016 » Mars

Arkiva Mujore: Mars 2016

Bushati: Lirimi i Sheshelit, lajm i keq per drejtësinë ndërkombëtare

Bushati: Lirimi i Sheshelit, lajm i keq per drejtësinë ndërkombëtare

Ministri i jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, e cilësoi një lajm të keq për drejtësinë ndërkombëtare dhe viktimat e luftërave në ish-Jugosllavi, vendimin e Gjykatës së Hagës për shpalljen të pafajshëm të Vojislav Sheshel. “Sot një lajm i keq për drejtësinë ndërkombëtare dhe viktimat e luftërave të ish-Jugosllavisë. Tribunali Penal Ndërkombëtar …

Më shumë

Një grup tur-operatorësh kroate, vizitë nga afër për të promovuar Shqipërinë

turizem shqiperi tour guide kroate turizem

Shqiptarët e njohin dhe e pëlqejnë për pushime Kroacinë, më shumë se sa kroatët Shqipërinë. Por Agjencia Kombëtare e Turizmit ka sjellë këto ditë në Shqipëri një grup tur-operatorësh të rëndësishëm kroatë, të cilët do të udhëtojnë 4 ditë nëpër Shqipëri. Për të prekur nga afër potencialet që vendi ynë …

Më shumë