KRYEFAQJA » 2016 » Shkurt (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Shkurt 2016

Ndërtimet pa leje, ndalohen policë dhe inspektorë

Ndërtimet pa leje, ndalohen policë dhe inspektorë

Dy punonjës policie dhe gjashtë punonjës të Inspektorati Ndërtimit Urbanistik Vendor janë vënë në pranga mbrëmjen e së martës pasi akuzohen se kanë shpërdoruar detyrën duke favorizuar disa ndërtime pa leje, njoftojnë burimet të Policisë të Tiranës. Sipas saj “Nga hetimet e deritanishme të Prokurorisë së Tiranës, rezulton se në …

Më shumë

Veliaj sfidon: Nëse pritet një pemë, apo ndëtohet një lokal, më 1 qershor nuk do të jem më kryetar!

Veliaj sfidon: Nëse pritet një pemë, më 1 qershor nuk do të jem më kryetar!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka sfiduar publikisht të gjithë ata që kundërshtojnë ndërtimin e Parkut të Fëmijëve në kodrat e Liqenit Artificial të Tiranës. “Për të gjithë ata që sot kanë një dyshim, i shoh sot në sy dhe ju them: Unë do të jap dorëheqjen nësë …

Më shumë