KRYEFAQJA » 2016 » Shkurt (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Shkurt 2016

Adel triumfon në çmimet Brit

Këngëtarja e mirënjohur britanike Adel është kurorëzuar Mbretëresha e Britanikëve, pasi fitoi katër trofe në ceremoninë e shpërndarjes së çmimeve të muzikës pop Brit, që u zhvillua në O2 Arena në Londër. Adel ia doli të fitojë çmimet Albumi më i mirë, këngëtarja më e mirë britanike, kënga më e …

Më shumë

Parlament, mes kaosit dhe zhurmës së opozitës , maxhoranca miraton ndryshimet në qeveri

Parlament, mes kaosit dhe zhurmës së opozitës , maxhoranca miraton ndryshimet në qeveri

Në parlamentin shqiptar opozita e djathtë thelloi më tej aksionin e saj opozitar. Kryefjala e këtij aksioni ishte rikthimi në parlament i deputetit Armando Prenga, i cili po gjykohet për përfshirje në një konflikt të armatosur pak muaj më parë. Deputetët e pritën të irrituar vendimin e Konferencës së Kryetarëve …

Më shumë

Kombëtarja shqiptare e futbollit, së shpejti miqësore me Katarin.

Kombëtarja shqiptare e futbollit, së shpejti miqësore me Katarin.

Tanimë është zyrtarizuar edhe kundërshtari i dytë dhe Kombëtarja shqiptare e futbollit, do të zhvillojë një tjetër miqësore në muajin maj. Në kuadrin e përgatitjeve për fazën finale të Evropianit “Francë 2016”, kuqezinjtë do të kenë mundësi të testojnë veten në një ndeshje miqësore. Kundërshtari i rradhës do të jetë …

Më shumë

Kosovë, maxhoranca përgatitet të zgjedhi presidentin, opozita për protestë

Kosovë, maxhoranca përgatitet të zgjedhi presidentin, opozita për protestë

Ndërsa Kuvendi i Kosovës pritet të mbajë të premten një seancë të jashtëzakonshme për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit, ku kandidat është Hashim Thaçit, opozita ka paralajmëruar një protestë sipas saj mbarëpopullore. Kryetarët e opozitës, Visar Ymeri nga Lëvizja Vetëvendosje, Ramush Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës …

Më shumë

Dekriminalizimi, konferenca e kryetarëve nuk pranon kërkesat e PD

Ligji i dekriminalizimit, marrëveshja drejt finalizimit

Në parlamentin shqiptar konferenca kryetarëve nuk pranon kërkesën e PD për të futur me procedure të përshpejtuar disa propozime për dekriminalizimin. Demokratët kërkojnë që në ligjin për dekriminalizimin të parashikohet edhe përjashtimi nga politika i funksionarëve dhe të zgjedhurve kur ata arrestohen në kushtet e flagrancës të krimit kundër jetës …

Më shumë

Forumi Botëror i Investimeve Inovative: Qeveria Shqiptare, më e mira në Evropën Juglindore

milena harito forumi boteror investimeve inovative ministria inovacionit turqi stamboll

Qeveria Shqiptare është vlerësuar në Forumin Botëror të Investimeve Inovative si “Qeveria më e mirë në Evropën Juglindore për mbështetjen e Inovacionit”. E pranishme në këtë forum prestigjioz, i cili u zhvillua në Stamboll të Turqisë, Ministrja e Shtetit për Inovacionin, Milena Harito tregon për Televizionin Shqiptar arsyet se përse …

Më shumë