KRYEFAQJA » 2016 » Shkurt (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Shkurt 2016

Gjosha : Shqipëria e gatshme për të menaxhuar çdo fluks të emigrantëve

Gjosha në Bruksel: Synojmë çeljen e negociatave me BE

Shqipëria është e përgatitur për të menaxhuar çdo fluks të emigrantëve, deklaroi ministrja e integrimit Klajda Gjosha gjatë një takimi në Korçë me rastin e ceremonisë së mbylljes së Programit Ndërkufitar Shqipëri- Greqi. Kjo do të projektohet si një plan në përpudhje me masat që po marin vendet e Bashkimit …

Më shumë

Nishani në Sarajevë bën thirrje për rritjen e bashkëpunimit ballkanik

Nishani në Sarajevë bën thirrje për rritjen e bashkëpunimit ballkanik

Në përmbyllje të vizitës shtetërore që zhvilloi në Bosnje dhe Hercegovinë, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i shoqëruar nga Zonja e Parë, Odeta Nishani dha një pritje në Sarajevë. Në të morën pjesë miq të Shqipërisë dhe shqiptarëve si ish-presidentë, ministra, deputetë, diplomatë, drejtues të bashkësive fetare, ushtarakë, intelektualë, Prokurori …

Më shumë

Në Shqipëri autoritetet urdhërojnë tërheqjen e “Snikers”, “Mars” dhe “Milky Way”

Në Shqipëri autoritetet urdhërojnë tërheqjen e “Snikers”, “Mars” dhe “Milky Way”

Pas alarmit të përhapur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për tërheqjen urgjente nga tregu të çokollatave “Snikers”, “Mars” dhe “Milky Way”, pasi ndër to ishin zbuluar përmbajtje plastike, edhe në Shqipëri ka mbërritur një kërkesë e tillë. Të enjten Autoriteti Kombëtar i Ushqimit përmes një njoftimi bëri thirrje që …

Më shumë

Shëndetësi, intensifikohet shpërndarja e kartave të shëndetit

Shëndetësi, intensifikohet shpërndarja e kartave të shëndetit

Kryeministri Edi Rama i cili po ndjek hap pas hapi projektin e qeverisë për mbulimin universal shëndetësor të popullsisë, ka kërkuar kalimin sa më shpejt në shërbimin shëndetësor elektronik nëpërmjet Kartës së Shëndetit. Gjatë vizitës së një qendre shëndetësore në Tiranë, zoti Rama tha se “Receta elektronike, nga njëra anë, …

Më shumë

Krieg në duart e Kabos

Krieg në duart e Kabos

Meloditë e një prej romantikëve më autentikë të muzikës botërore, kompozitori norvegjes Eduard Krieg, kanë mbërritur në Shqipëri nga duart e pianistit virtuoz Zamir Kabo. Pianistit shqiptar që jeton në Salsburg në qytetin e Moxartit, thotë se për zbërthimin e muzikës së Krieg ka punuar një muaj dhe synon t’i japi një …

Më shumë