KRYEFAQJA » 2016 » Shkurt (Faqe 25)

Arkiva Mujore: Shkurt 2016

Dëborë në SHBA

Dëborë në SHBA

Pjesa qendrore dhe veriore e Shteteve të Bashkuara  të Amerikës u përfshi nga një stuhi e fortë dëbore. Nga Koloradoja në Uiskonsin, për 24 orë ka rënë më tepër se 30 centimetra bore. Stuhia shkaktoi probleme në qarkullimin rrugor dhe ka prekur mbi 13 milionë njerëz. Temperaturat u ulen ndjeshëm …

Më shumë

Donald Tramp mposhtet në Ajova

Senatori nga Teksasi, Ted Cruz, një konservator që nuk ka shumë mbështetje nga udhëheqësit e partisë së tij, fitoi garen e kandidateve republikanë në Ajova më 1 shkurt, duke mposhtur miliarderin Donald Tramp. Kruz arriti të mbarre 28 për qind të votave të anëtarëve të partisë kurse Trampi 24 për qind. Për …

Më shumë

Prishtinë, nis konferenca “Siguria në Evropën Juglindore në kontekst të sfidave më të gjera rajonale”

Prishtinë, nis konferenca “Siguria në Evropën Juglindore në kontekst të sfidave më të gjera rajonale”

Në Prishtinë që prej të martës ka nisur konferenca e tretë ndërkombëtare “Germia Hill”, e organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës, së bashku me Institutin Aspen. Tema e konferencës është “Siguria në Evropën Juglindore në kontekst të sfidave më të gjera rajonale”. “Germia Hill”, ku po marrin …

Më shumë