KRYEFAQJA » 2016 » Shkurt (Faqe 23)

Arkiva Mujore: Shkurt 2016

Kosova synon NATO-n

Kosova i ka kërkuar NATO-s vendosjen e marrëdhënieve formale ndërmjet tyre. Kërkesa është bërë nga presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga gjatë takimit me Komandantin Suprem të Forcave Aleate për Evropën, gjeneralin Philip Breedlove, i cili ka qëndruar për vizitë në Prishtinë. Sipas njoftimi të dalë me këtë rast …

Më shumë

Vota e të rinjve

Vota e të rinjve

Shqipëria ju është bashkuar aktiviteteve mbarëbotërore në kuadër të Ditës Botërore të Zgjedhjeve. Në një aktivitet të zhvilluar në Tiranë, një bashkëpunim mes KQZ dhe Ministrisë së Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, drejtuesit e tyre Lefteri Luzi dhe Blendi Klosi, bënë thirrje që të rinjtë shqiptarë të jenë protagonistë në zgjedhjet …

Më shumë

Pezullohen bisedimet e Sirisë

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka pezulluar bisedimet për Sirinë, dy ditë pasi përfaqësues të qeverisë siriane dhe opozitës u mblodhen në Gjeneve në një takim të ndërmjetësuar nga i dërguari për Sirinë Stefan De Mistura, për t’i dhënë fund një lufte pesevjecare që ka shkaktuar të paktën 250 mijë …

Më shumë