KRYEFAQJA » 2016 » Shkurt (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Shkurt 2016

“L’ Agapa SPA” shtëpia e kuqezinjve në “Francë 2016”

“L’ Agapa SPA” shtëpia e kuqezinjve në “Francë 2016”

Hoteli me pesë yje “L’ Agapa SPA”, në Perros Guirec, veriperëndimi i Francës, do të jetë rezidenca e ekipit kombëtar shqiptar, gjatë finaleve të Kampionatit Europian “Francë 2016”. Lajmi është njoftuar nga FSHF në faqen zyrtare në web. Ekipi do të qëndrojë në këtë hotel gjatë gjithë periudhës së finaleve …

Më shumë

Parlamenti Evropian në Strasburg miratoi dje rezolutën për Kosovën

Parlamenti Evropian në Strasburg miratoi dje rezolutën për Kosovën e cila përmban kërkesa të qarta për forcimin dhe përshpejtimin e procesit të integrimit evropian të ketij vendi. Rezoluta u miratua me 403 vota pro, 130 kunder dhe 104 abstenime. Ajo thekson vlerësimin pozitiv të Parlamentit Evropian për përparimin në zbatimin …

Më shumë

Tramp akuzon se janë shkelur rëndë rregullat gjatë votimit partiak

Tramp: "Është koha që Amerika të shërojë plagët e përçarjes"

Pretenduesi për kandidat i Partisë Republikane në zgjedhjet presidenciale në SHBA Donald Tramp kërkoi votim të ri në Ajoua, pasi e akuzoi kundër kandidatin Ted Kruz për “mashtrim”.Tramp akuzon se janë shkelur rëndë rregullat gjatë votimit partiak në këtë shtet, pasi gjatë kohës së votimit, personat nga shtabi zgjedhor i …

Më shumë

Grevë e përgjithshme dhe protesta ka përfshirë Greqinë

Greva e përgjithshme e organizuar nga dy sindikatat greke si proteste kundër planeve të qeverise për reformat në sistemin e sigurimeve shoqërore dhe pensioneve, ka degjeneruar në përplasje të dhunshme, hedhje gurësh dhe bombash molotov ndaj policisë në Athinë. Përleshjet mes policisë dhe grupeve ekstremiste anarkiste zgjaten për rreth një …

Më shumë