KRYEFAQJA » 2016 » Shkurt (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Shkurt 2016

Kosovë – Maqedoni, kalimi mes dy vendeve do bëhet vetëm me letërnjoftime

Kosovë - Maqedoni, kalimi mes dy vendeve do bëhet vetëm me letërnjoftime

Qytetarët e Kosovës dhe ata të Maqedonisë, do të mund të qarkullojnë në të dy vendet vetëm duke paraqitur letërnjoftimet në kufi.  Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij maqedonas Nikolla Poposki nënshkruan të hënën në Prishtinë një marrëveshje të posaçme për kalimin e …

Më shumë

Ish kandidati për deputet ndalohet për ndërtime të jashtligjshme

Ahmetaj i përgjigjet Bashës: "Naivitet politik, ekonomia po rritet"

Ish-kryetari i Komunës së Velipojës dhe ish kandidati socialist për deputet në zgjedhjet e fundit parlamentare, Sait Fishta, u arrestua të dielën në mbrëmje, njoftoi policia e Tiranës. Sipas saj ai akuzohet për ndërtime të paligjshme në plazhin e Velipojës. Pak ditë më parë prokuroria e Shkodrës, kishte vendosur sekuestro …

Më shumë

Jahjaga nis konsultimet

Jahjaga: Jo akteve vandale, po gjuhës së dialogut!

Presidentja e Republikes së Kosovës, Atifete Jahjaga, nis të hënën takimet me drejtuesit e partive politike parlamentare, ku do të diskutojë mbi tejkalimin e gjendjes së rënduar politike në vend. Deri tani pjesëmarrjen në këto takime e kanë konfirmuar kreu i LDK Isa Mustafa, kreu i PKD Hashim Thaçi dhe …

Më shumë