KRYEFAQJA » 2016 » Shkurt (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Shkurt 2016

Hillary Clinton arriti një fitore të rëndësishme në garën e së shtunës

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, arriti një fitore të rëndësishme në garën e së shtunës brenda Partisë Demokratike për nominim presidencial në shtetin e Karolines së Jugut. Zonja Clinton mori 73.5% të votave, ndërsa rivali i saj, Bernie Sanders, 26%, njoftoi komisioni zgjedhor. 80% e votuesve afrio-amerikanë dhe 75% …

Më shumë

Shqipëria shikon zhvillimin e bujqësisë si alternative për të frenuar emigrimin

Dilema: “Në treg të lirë apo në magazinat e grumbullimit?”

Shqipëria do të organizojë së shpejti takimin e ministrave të Bujqësisë të vendeve të Mesdheut në Tiranë, ku si temë qëndrore do të jetë “Bujqësia si alternative ndaj emigrimit”. Lajmi është bërë i ditur nga Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti gjatë takimit me homologun francez Stephane Le Foll në Paris. Zoti Panariti tha me këtë rast se do …

Më shumë

Veliaj : “Nuk merrem me histerinë, do bëj histori në Tiranë”

Veliaj : "Nuk merrem me histerinë, do bëj histori në Tiranë”

Përfaqësues të biznesit të vogël dhe të Bashkisë së Tiranës, janë përplasur sërisht në distancë për taksat e miratuara në fund të viti të kaluar nga Këshilli Bashkiak. Tregëtarët të cilët të shtunën protestuan para godinës së Bashkisë, i kërkuan veçanërisht kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj të tërhiqej nga kjo …

Më shumë