KRYEFAQJA » 2016 » Shkurt (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Shkurt 2016

Bushati pret Kurz

Bushati pret Kurz

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, priti të mërkurën në mbrëmje ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Sebastian Kurz. Në deklarimet për mediat pas takimit ata theksuan se në fokus të bisedimeve ishte integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Ministri Bushati në fjalën e tij …

Më shumë

Projektligji i BKH, LSI e përshëndet, PD dyshuese

Projektligji i BHK, LSI e përshëndet, PD dyshuese

Reagime kontradiktore në politikën shqiptare, pasi qeveria bëri të ditur hollësi rreth përmbajtjes së projektligjit për krijimin e Byrosë Kombëtare te Hetimit. LSI partneri kryesor në qeveri me socialistët deklaroi menjëherë mbështetjen e plotë. Nënkryetari i saj Petrit Vasili, njëherësh dhe kreu i grupit parlamentar, tha se “Ne e mbështesim …

Më shumë