KRYEFAQJA » 2016 » Shkurt (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Shkurt 2016

Sipërmarrësit pro ndryshimeve në ligjin për dhomat e tregëtisë

Sipërmarrësit pro ndryshimeve në ligjin për dhomat e tregëtisë

Bashkimi i Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë së Shqipërisë nënshkroi të martën një deklaratë me të cilën iu drejtohet komisioneve parlamentare të parlamentit për përshpejtimin e procesit të diskutimit e miratimit të p/ligjit “Për dhomat e tregtisë”. Nënshkrimi u bë pas një tryeze diskutimi të zhvilluar të martën në Tiranë. …

Më shumë

Parlament, rikthehet Prenga, opozita bojkoton komisionet

Konflikt me armë në Laç, arrestohet deputeti socialist Prenga

Në parlamentin shqiptar, opozita ka bojkotuar komisionet e përhershme të Ligjeve, Sigurisë Kombëtare dhe Medias, në shenjë proteste ndaj rikthimit në parlament të deputetit Armando Prenga. Javën e kaluar Gjykata e Lartë ndryshoi masën e sigurisë nga arrest shtëpie në detyrim paraqitje, për deputetin Prenga. Ai akuzohet për armëmbajtje pa …

Më shumë