KRYEFAQJA » 2016 » Janar (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Janar 2016

Kapet kokainë në Itali

Kapet kokainë në Itali

Gjatë një kontrolli në kufirin italian me Austrinë, policia e Bolzanos ka kapur një sasi prej 93 kg kokaine të paster të fshehur në një Ford Kuga me targa gjermane që i përkiste dy shtetasve shqiptarë, me moshë 36 dhe 42 vjeç, të cilët u vunë menjëherë nën pranga. Kokaina, …

Më shumë

Rama takohet me Metën

Rama takohet me Metën

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i parlamentit Ilir Meta, janë takuar mbrëmjen e së mërkurës në një prej lokaleve të Tiranës, bëjnë të ditur mediatike. Darka e tyre ka zgjatur rreth tre orë dhe zoti Rama e zoti Meta janë parë të dalin duke buzëqeshor nga lokali dhe kanë qenë …

Më shumë

Organizata terroriste Shteti Islamik paralajmëroi se do të ketë ulje pagash për anëtaret e saj

Organizata terroriste Shteti Islamik paralajmëroi se do të zvogëloje rrogat mujore për anëtarët e saj në Siri dhe Irak, informoi sot qendra siriane për monitorimin e të drejtave të njeriut me seli në Londër. Shteti Islamik njoftoi se vendimi u mor për shkak të rrethanave te jashtëzakonshme, pa cilësuar se …

Më shumë

Tirana – Smart City

Bashkia e Tiranës prezantoi të mërkurën në konferencën e donatorëve, 112 projekte. Të ndarë sipas prioriteteve ata synojnë zhvillimin ekonomik, rural, social, jetën në qytet dhe transportin. Vizioni i ri i Bashkisë është transformimi i Tiranës nga një qytet që orvatet çdo ditë për të ofruar shërbimet bazike tek qytetarët …

Më shumë

Shqipëria do të rinegociojë kontratat në fushën e nxjerrjes së mineraleve, të naftës dhe të gazit

Gjiknuri në Hong Kong: Investoni në Shqipërinë e pasur me energji dhe mineale!

Qeveria shqiptare parashikon të rinegociojë një pjesë të kontratave në fushën e nxjerrjes së mineraleve, të naftës dhe të gazit, përfshirë dhe kontratën më të madhe në industrinë nxjerrëse të naftës atë me kompaninë kanadeze Bankers Petroleum Ltd. Lajmi është dhënë nga Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri gjatë …

Më shumë