KRYEFAQJA » 2016 » Janar (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Janar 2016

Masakër në Mogadishu

Masakër në Mogadishu

Të paktën 19 persona gjetën vdekjen gjatë një sulmi me bomba dhe armë zjarri në një restorant të popullarizuar në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu. 5 militantë të armatosur hynë në restorant gjatë natës dhe hodhën dy bomba, kurse më pas shkëmbyen zjarr me forcat e sigurisë. Vranë së paku 19 …

Më shumë

Kosovë, përkujtohet presidenti Rugova

Kosovë, përkujtohet presidenti Rugova

Nën kujdesin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, u organizua akademia përkujtimore me rastin e 10-vjetorit të vdekjes së Presidentit, Ibrahim Rugova. Në fjalimin e mbajtur presidentja Atifete Jahjaga, ajo kujtoi njeriun që udhëhoqi shtetin drejt një historie të re të paqes dhe demokracisë. “Në këtë dhjetëvjetor, së bashku …

Më shumë