KRYEFAQJA » 2016 » Janar (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Janar 2016

Rama në auditorin : “Të mbajmë gjallë Ëndrrën e Europës së Hapur”

Rama në auditorin : "Të mbajmë gjallë Ëndrrën e Europës së Hapur”

Kryeministri shqiptar Edi Rama, ishte i ftuar në Kolegjin e Europës në Bryzh, Belgjikë, për të folur në një auditor ku tema ishte  “Të mbajmë gjallë Ëndrrën e Europës së Hapur”. Të ftuar dhe folës ishin edhe personalitete të politikës botërore si kryeministri i  Spanjës Marioano Rajoy, presidenti i Italisë …

Më shumë

PD sërisht akuza për korrupsion ndaj ministrit Beqa

PD sërisht akuza për korrupsion ndaj ministrit Beqa

Partia Demokratike e opozitës sërisht ka denoncuar të premten një tjetër aferë korrupsioni sipas sas të ministrit të Shëndetësisë, Ili Beqa. Në një deklaratë, të deputetes demokrate Albana Vokshi njëherësh kryetare e komisionit parlamentar të shëndetësisë, sërisht bëhet fjalë për firmën që ka fituar kontrollin e popullsisë për një periudhë …

Më shumë

Vazhdojnë polemikat për konçesionin e TVSH

Vazhdojnë polemikat për konçesionin e TVSH

Qeveria shqiptare vazhdon të këmbënguli në nevojën e partneritetin publik- privat për mbledhjen e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar, pas kundërshtimeve veçanërisht nga ana e opozitës. “Sulmet që i bëhen janë skandaloze dhe të paargumentuara profesionalisht” tha zëvendësministrja e financave Irena Beqiri para mediave. “Nuk bëhet fjalë për asnjë lëshim …

Më shumë

SAS bën ulje të detyruar

SAS bën ulje të detyruar

Një avion i kompanisë ”Scandinavian Airlines” (SAS), që po udhëtonte në linjën Londrën – Stokholm, ka kryer një ndalesë të detyruar në Goteborg pas një kërcënim për bombë, njoftuan të premten burime policore vendase. “Rreth 72 pasagjerë që ndodheshin në bordin e avionit, ku përfshihej edhe ekuipazhi u evakuan. Ky …

Më shumë