KRYEFAQJA » 2016 » Janar (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Janar 2016

“Tempesta” , arrestohen 17 persona

Kërkoi rryshfet, arrestohet përmbaruesi

17 shtetas shqiptarë, pjestarë të një organizate kriminale janë arrestuar paraditen e të martës. Lajmi është dhënë nga nëndrejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardian Çipa, në një konferencë shtypi. Sipas tij shtetasit shqiptarë janë arrestuar pas hetimeve të kryera në 4 shtete të ndryshme dhe me kërkesë të …

Më shumë

Të mërkurën Mogherini, Mustafa dhe Vuçiç takohen në Bruksel

Të mërkurën Mogherini, Mustafa dhe Vuçiç takohen në Bruksel

Raundi i ri i bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë do të zhvillohet të mërkurën në Bruksel, me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Zyra e shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, njoftoi se të mërkurën do të zhvillohet takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Isa …

Më shumë

MTI, projektligj për transportin ndërqytetas

MTI, projektligj për transportin ndërqytetas

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës, ka përgatitur projektligjin e ri për transportin ndërqytetas, i cili parashikon ndryshime të rëndësishme. Sipas ministrit Edmond Haxhinasto projektligji synon çmime të ulta, siguri dhe cilësi të lartë në shërbim, reduktim të ndotjes mjedisore, për të vendosur standarte ndërkombëtare në shërbimin e transportit në Shqipëri. …

Më shumë