KRYEFAQJA » 2016 » Janar (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Janar 2016

Reforma në drejtësi, ekspertët e opozitës largohen sërisht

Reforma ne Drejtësi shkon në Venecia, Basha replikon me Ramën

Grupi i ekspertëve të nivelit të lartë nuk ka arritur të përfundojë draftin e reformës në drejtësi, pasi përfaqësuesit e opozitës kanë braktisur të dielën mbledhjen. Në thelb të kundërshtimeve mes palëve është zgjedhja e anëtarëve të Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe institucioneve të tjera të drejtësisë. Opozita ka …

Më shumë

Prishtinë, diplomatët: Dhuna politike kërcënon demokracinë!

Prishtinë, diplomatët: Dhuna politike kërcënon demokracinë!

Përfaqësuesit diplomatik në Kosovë kanë reaguar të shtunën pas protestave të dhunshme të organizuara nga opozita në Prishtinë, që synonin dorëheqjen e qeverisë. Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie duke komentuar në rrjetin social Twitter ka thënë se dhuna politike e kërcënon demokracinë dhe gjithçka që Kosova ka arritur …

Më shumë

Manjani: “Zbardhni dosjet dhe bashkë me të dhëmbët e çdo zyrtari që abuzon”

Manjani: "Zbardhni dosjet dhe bashkë me të dhëmbët e çdo zyrtari që abuzon"

Ministri i Drejtësisë Ylli Mianjani, u ka kërkuar prokurorëve shqiptarë të zbardhin pa hezitim dosjet e zyrtarëve të të gjitha niveleve. Zoti Manjani i bëri deklaratat të mbledhjen e Unionit të Prokurorëve që mbajt të shtunën në Tiranë. “Ftesa ime për shërbimin e prokurorisë ka qenë dhe mbetet e qartë. …

Më shumë

Policia: 50 arrestime në 24 orë

Policia: 50 arrestime në 24 orë

Policia e Shtetit njoftoi se ka arrestuar 50 persona gjatë 24-orëvë të fundit për vepra të ndryshme penale. Arrestimet jane kryer në Tiranë, Lezhë, Gjirokastër, Elbasan e Korçë, Fier, Vlorë, Berat, Durrës,  Shkodër, Kukës, Dibër e Rinas. Sipas njoftimit, 15 prej të arrestuarve ishin shpallur në kërkim, 11 persona për …

Më shumë