KRYEFAQJA » 2016 » Janar (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Janar 2016

Hap i rëndësishëm drejt shëndetësisë falas në Shqipëri

Hap i rëndësishëm drejt shëndetësisë falas në Shqipëri

Ministria e Shendetësisë ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt shëndetësisë falas në Shqipëri. Duke filluar nga e mërkura, 27 janar, falë ligjit të ri “Për sigurimin e detyrueshëm të kujdesit shëndetësor në Republikën e Shqipërisë”,vizitat shëndetësore pranë mjekut të familjes, do të kryhen falas edhe për personat e pasiguruar. …

Më shumë

Presidencialet e FIFA-s: Amerika e Jugut do të votojë për Infantino

Futbollistët e vegjël të bllokuar, Infantino: FIFA do të ishte e nderuar t'i ftonte në finalen e botërorit 2018!

Dhjetë federatat bija të Konfederatës Amerikanojugore të Futbollit (CONMEBOL) do të votojë sëbashku zviceranin Gianni Infantino për president të FIFA-s, këtë lajm e parapriu presidenti i sapozgjedhur i Federatës Boliviane të Futbollit (FBF), Rolando Jesús López Herbas. “López Herbas konfirmoi se vota e Bolivisë do t’i bashkohet nëntë votave të …

Më shumë

Dopingu, Gjonaj: Sfida më e madhe është edukimi i sportistëve

Dopingu, Gjonaj: Sfida më e madhe është edukimi i sportistëve

Sfida më e madhe në luftën kundër dopingut është edukimi i sportistëve dhe njerëzve të sportit. Ky ka qenë lajtmotivi i Konferencës Kombëtare për Anti-dopingun, që u mbajt të martën, 26 janar, në mjediset e Universitetit të Sporteve në Tiranë. Pjesëmarrësit në këtë konferencë, kryesisht sportistë, trajnerë, gjyqtarë, zyrtarë dhe …

Më shumë

Rough Guides: Shqipëria, e pesta në botë për t’u vizituar gjatë 2016-ës.

Rough Guides: Shqipëria, e pesta në botë për t'u vizituar gjatë 2016-ës.

Shqipëria renditet e pesta në botë për t’u vizituar për vitin 2016 sipas klasifikimit boteror, që bën një prej websiteve më të mirë në botë për udhëtimet, Rough Guides. E përfshirë në top 10 vendet për t’u vizituar gjatë keti viti, Shqipëri pozicionohet saktësisht në vendin e pestë pas Nepalit, Kolumbisë, …

Më shumë

Turqi, kërkohet burgim i përjetshëm për dy gazetarë

Turqi, kërkohet burgim i përjetshëm për dy gazetarë

Prokurorët turk kanë kërkuar dënim me burgim të përjetshëm për dy gazetarë të gazetës së opozitës Xhumhyrjet me akuzat e nxjerrjes së sekreteve shtetërore përmes një artikulli që ata kishin publikuar sipas të cilit, qeveria e presidentit Erdogan po përpiqej t’u dërgonte armë militantëve islamikë në Siri. Prokuroria gjithashtu kërkoi …

Më shumë